دفعه بعدی که در یخچال را باز می کنید تا گوجه فرنگی یا دسته ای از کاهو بردارید شاید دوست داشته باشید آنها را دوباره تمیز بشویید. یافته های جدید محققان اعلام می کند، کشوی سبزیجات در یخچال محل مناسبی برای تجمع باکتری ها و میکروب ها است.

در این قسمت اصولا مواد شسته شده و نشده در کنار هم نگهداری می شوند. بیشتر مردم تصور می کنند سبزیجات داخل یخچال از مشکلات آلودگی دور هستند. اما کارشناسان توصیه می کنند کشوی سبزیجات را هر چند وقت یکبار با آب داغ و مایع شوینده تمیز بشویید حتی اگر لازم است از ترکیب جوش شیرین برای ضدعفونی کردن آن استفاده کنید.


پس از تحقیقات سال 2011 که مشخص شد آشپزخانه آلوده ترین مکان خانه است، محققان وسایل موجود در آشپزخانه را مورد بررسی قرار دادند تا متوجه شوند کدام بخش آشپزخانه از همه آلوده تر و خطرناک تر است. در این تحقیق 20 خانواده از بخش جنوب شرقی میشیگان شرکت داشتند.

محققان امید داشتند با بررسی عادت های تمیزکاری این افراد دلیل اصلی بروز بیماری های حاصل از غذا و مواد خوراکی را کشف کنند. به همین منظور، به دنبال باکتری هایی همچون E.coli، سالمونلا، لیستریا، کپک و قارچ بودند.

مرکز کنترل بیماری های آمریکا تخمین زده است سالانه حدود 48 میلیون نفر از مردم در اثر بیماری های حاصل از مواد خوراکی بیمار و 3 هزار نفر از آنها جان خود را از دست می دهند. کودکان و آنهایی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در خطر این بیماری ها قرار دارند.