خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
خرید سکه ساکر استارز
چطور پسر یا دختری را عاشق خود کنم
خرید گیفت کارت
لوله استیل
بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

در مشتری، باران الماس می‌بارد


محاسبات اخترشناسان نشان می‌دهد شرایط جوی و اقلیمی در مشتری و کیوان، دو سیاره منظومه شمسی، به گونه‌ای است که باران الماس در این دو سیاره می‌بارد و ممکن است در آنها اقیانوس‌هایی از الماس وجود داشته باشد. انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
به گفته دانشمندان رعدوبرق‌ها و توفان‌های شدید در جو این دو سیاره باعث تولید ذرات کربن به شکل دوده می‌شود و زمانی که این ذرات در جو پایین می‌آیند بر اثر فشار تبدیل به گرافیت می شوند. گرافیت همانطور که در جو سقوط می‌کند بر اثر فشار و حرارت بیشتر تبدیل به الماس جامد می‌شود.
کوین بینز سیاره‌شناس دانشگاه ویسکانسین-مدیسون می‌گوید: “به این ترتیب سالانه هزاران تن الماس تولید می‌شود و من تخمین می زنم لایه ای به ضخامت ۳۰۰۰۰ هزار کیلومتر که حاوی حدود ده میلیون تن الماس است شکل می گیرد.”
محاسبات اختر فیزیک‌دانان نشان می دهد شرایط در مشتری و کیوان به گونه‌ای است که امکان تولید اقیانوس‌هایی دائمی الماس مذاب در آنها وجود دارد.
پیش از دانشمندان می دانستند که به احتمال زیاد در اورانوس و نپتون الماس وجود دارد اما این برای اولین بار است که آن‌ها این امر را در مشتری و کیوان محتمل دانسته‌اند.
اما شرایط در اورانوس و نپتون متفاوت است زیرا این دو سیاره بسیار خنکتر هستند و دمای آنها هیچگاه به ۸۰۰۰ درجه کلوین (۷۷۲۷ درجه سانتی‌گراد) نمی‌رسد بنابراین الماس در این دو سیاره به احتمال زیاد هیچوقت ذوب نمی شود.
پروفسور پیتر رید استاد دانشگاه آکسفور معتقد است اینکه کربن به شکل الماس در مشتری و کیوان وجود داشته باشد پذیرفتنی است اما بعید است این الماس به شکلی باشد که روی زمین وجود دارد: “بجای قطعات الماس به احتمال زیاد ابرهایی از الماس فشرده وجود خواهد داشت.”
اگر هم الماس بشکلی که در کره زمین وجود دارد در آنجا وجود داشته باشد دسترسی به آن بسیار سخت است؛ دما بسیار بالاست و فشار یک میلیون برابر کره زمین است.
مثلی است که می‌گوید الماس بهترین دوست بانوان است اما به گفته پروفسور رید “راههای آسانتر و البته ارزانتری” برای رسیدن به الماس وجود دارد تا سفر به سیاره هایی دوردست در سفینه‌هایی زره‌پوش.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

پشه خون آشام ۴۶ میلیون ساله + عکس


حدود ۴۶ میلیون سال پیش یک پشه نیش خود را وارد یک حیوانی که شاید پرنده و یا شاید پستاندار بوده، کرده و شکم خود را از آن خون پرکرده است، اما بخت با پشه یار نبود و به قعر یک دریاچه سقوط کرد. انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
به طور معمول این داستان ارزش خبری چندانی ندارد و هیچ کس به حشره ای که میلیونها سال پیش مرده اهمیت نمی دهد ، اما مسئله مهم این است که این پشه تجزیه نشده و به عنوان یک رویداد اتفاقی و نادر برای دانشمندان مدرن، طی سالهای بسیار فسیل شده است.
دیل گرینوالت محقق موزه ملی تاریخ طبیعی در واشنگتن نادر بودن گونه این پشه را به محض بررسی فسیل کشف کرد، این فسیل به عنوان یک هدیه به موزه اهدا شده است.
در حقیقت این تنها فسیل از یک پشه خونخوار است که تاکنون کشف شده است. نکته عجیب این است که این فسیل از یک سنگ رسی بیرون آمده نوعی سنگ که از رسوبات تحتانی بستر آب تشکیل شده است و در روی آن کهربا قرار گرفته است و همین مسئله موجب شده که بقایای حشره زیر کهربایی که از شیره درخت تشکیل شده طی میلیونها سال به خوبی حفظ شود.
براساس اظهارات گرینوالت احتمال این که یک حشره روی چنین سنگی قرار بگیرد و پس از آن کهربا روی آن را بپوشاند بسیار اندک است.
گرینوالت و همکارانش برای تحقیق خود فسیل پشه را با مولکولهای بیسموت بمباران کردند. بیسموت یک فلز سنگین است که مواد شیمیایی موجود در فسیل را بخار می کند.
پس از آن این مواد شیمیایی هوابرد توسط یک طیف سنج جرمی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. طیف سنج جرمی دستگاهی است که می تواند مواد شیمیایی را براساس وزن اتمی آنها شناسایی کرده و در عین حال نمونه را تخریب نمی کند. این تحلیل ترکیبات ارگانیک ، پورفیرین در هموگلوبین پروتئین ناقل اکسیژن در خون را مشخص کرد که در شکم پشه وجود داشت.
جورج پوینار حشره شناس باستانی در دانشگاه ایالتی اورگون که بخشی از این تحقیقات در آنجا انجام شد، گفت: کشف حشره ای که خون در شکم خود داشته نشان می دهد که پشه ها از همان زمان هم خون تغذیه می کردند به این معنا که حضور آنها در زمین به دوره های بسیار قبل باز می گردد و آنها می توانستند از دایناسورها نیز تغذیه کنند.
گرینوالت اظهار داشت: هیچ راهی برای پی بردن به این که این حشره چگونه به این خوبی حفظ و نگهداری شده وجود ندارد. محتمل ترین فرضیه این است که این حشره در در دام پوشش جلبکهای معلق در آب افتاده و پیش از سقوط به قعر دریا مواد جسبناکی به آن جسبیده است. چرا که پیش از این مشخص شده این فرآیند جلبکی انواع دیگری از حشرات را نیز فسیل کرده است.
منبع: مهرlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

کشف سیاره دوقلوی زمین


میهن استار: دانشمندان کپلر-۷۸b را که سیاره ی دوقلوی زمین بوده و از نسبت مشابه آهن و سنگ برخوردار است، کشف کردند.

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
سیاره ی دوقلوی زمین کشف شدسیاره کپلر-۷۸b در اطراف ستاره‌ای کوچکتر از خورشید گردش کرده و در صورت‌فلکی ماکیان در فاصله ۴۰۰ سال نوری قرار دارد. این سیاره سال گذشته توسط تلسکوپ کپلر کشف شد که سیارات احتمالی فراخورشیدی را در زمان گذر آنها از برابر ستاره‌های میزبانشان با کم و زیاد شدن نور آنها شناسایی می‌کرد.

این سنجش‌ها نشان داد که قطر سیاره کپلر-۷۸b تنها ۲۰ درصد از زمین بزرگتر بوده و همچنین عملا بر روی سطح ستاره میزبانش گردش می‌کند. بر اساس سنجش‌های محققان، دمای سطح این سیاره حداقل ۲۰۰۰ درجه گرمتر از زمین است.
مدار سیاره کپلر-۷۸b به دور ستاره میزبانش تنها ۸٫۵ ساعت بوده و دانشمندان بر این باورند که این سیاره احتمالا در چند میلیارد سال آینده توسط میزبانش بلعیده خواهد شد.
در حالیکه سطح به احتمال زیاد مذاب و دمای بسیار بالای سیاره، امکان برخورداری آن از حیات را بسیار ضعیف می‌کند، دو تیم مستقل از ستاره‌شناسان به تعیین تراکم آن با استفاده از ابزار زمینی پرداختند. آنها با استفاده از تلسکوپهای مختلف، شدت گرانش سیاره را نسبت به ستاره مبزبانش سنجیدند که اطلاعات به دست آمده از آن می‌تواند برای بررسی وزن و ترکیبات کپلر-۷۸b مورد استفاده قرار بگیرد.
این نتایج نشان داد که این سیاره از تراکم مشابه زمین برخوردار بوده و عمدتا از آهن و سنگ ساخته شده است.
تراکم زمین ۵٫۵ گرم بر سانتیمتر مکعب بوده که در مقایسه با آن تراکم کپلر-۷۸b حدود ۵٫۳ گرم بر سانتیمتر مکعب است.
تلسکوپ کپلر ناسا پیش از دست دادن قابلیت نشان‌گیری دقیق خود در اوایل سال جاری حدود سه هزار و ۵۰۰ سیاره احتمالی را شناسایی کرده بود و بررسی‌ها برای تائید آنها ادامه دارد.
نتایج این پژوهش در مجله نیچر منتشر شده است.
منبع: ایسناlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:14 توسط melorin |

تولید خون مصنوعی از آب،نمک و پروتئین


دانشمندان با استفاده از آب، نمک و پروتئین موفق شدند که خون مصنوعی تولید کنند. انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
این خون در کنار آب و نمک حاوی پروتئینی موسوم به همریترین بوده که از کرمهای دریایی استخراج شده است. محققان دانشگاه بابس بولیای رومانی امیدوارند این دستاورد بتواند به پایان کمبود عرضه خون و پیشگیری از سرایت عفونت از طریق انتقال خون کمک کند.
به گفته آنها، این دستاورد ممکن است حتی بتواند به تولید خون فوری منجر شود که با افزودن آب به آن بتوان به خون مصنوعی دست پیدا کرد.
تاکنون تلاشها برای تولید خون مصنوعی با شکست مواجه بوده چرا که این مایع نمی‌تواند در برابر فشارهای شیمیایی و مکانیکی وارد آمده بر آنها مقاومت کند.
به گفته محققان، همریترین برخلاف هموگلوبین می‌تواند در برابر فشارهای فیزیکی و شیمیایی ثابت بماند.
تاکنون این خون مصنوعی در آزمایشگاه و بر روی موشها آزمایش شده که هیچ گونه عوارض جانبی نشان نداده است.
محققان امیدوارند بتوانند این خون مصنوعی را در کارآزمایی‌های بالینی در یک تا دو سال آینده بر روی انسان آزمایش کنند. این کار بر اساس پژوهش دانشگاه های ادینبورگ و بریستول بوده که در سال ۲۰۱۱ هزاران میلیون سلول خون قرمز را از سلول‌های بنیادی مغز استخوان تولید کرده بود.
پروفسور مارک ترنز از دانشگاه ایدینبورگ امیدوار است بتواند منبعی از سلولهای گروه خونی O منفی بدست آورد. این گروه خونی اهداکننده جهانی می‌تواند به ۹۸ درصد جمعیت جهان اهدا شود.
تامین خون سالم همچنین می‌تواند مزیتی برای کشورهای در حال توسعه باشد که در آنها هزاران تن جان خود را بر اثر شرایطی مانند خونریزی پس از زایمان از دست می‌دهند.
فرانسه کارآزمایی‌های بالینی اولیه را با خون بدست آمده از سلولهای بنیادی آغاز کرده و محققان سراسر جهان در حال ساخت هموگلوبین هستند که پروتئین حامل اکسیژن در بدن است.
همچنین ایده‌هایی برای استفاده از هموگلوبین گاوی به عنوان جایگزین خون وجود دارد.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:14 توسط melorin |

دانستنی های بامزه


ـ جویدن آدامس هنگام خرد کردن پیاز مانع از اشک ریزی شما می شود.

ـ اثر لب و زبان هر کس همانند اثر انگشت آن منحصر به فرد است.

ـ رشد کودک در بهار بیشتر است.

ـ ۸ دقیقه و ۱۷ ثانیه طول می کشد تا نور خورشید به زمین برسد.

ـ ظروف پلاستیکی تقریباً ۵۰۰۰۰سال در برابر تجزیه مقاومند.

ـ تنها قسمتی از بدن که خون ندارد قرنیه چشم است.

ـ شترمرغ در ۳ دقیقه ۹۵ لیتر آب می خورد.

ـ حس بویایی مورچه با حس بویایی سگ برابری می کند.

ـ کرم های ابریشم در ۵۶ روز ۸۶ برابر خود غذا می خورند.

ـ زمان بارداری فیل به دو سال می رسد.

ـ در یک سانتی متری پوست شما ۱۲ متر عصب و ۴ متر رگ و مویرگ است.

ـ شدیدترین نعره ها متعلق به وال ها است که برابر با صدای موتور جت است.

ـ وقتی یک نوزاد در حال گریه است با صدای ش....ش.... شما آرام می شود به این دلیل که صدای آبی که اطراف نوزاد در شکم مادر است را برایش تداعی می کند، در ضمن این یکی ازدلایلی است که چرا صدای ساحل دریا به انسان آرامش می دهد.

ـ دلفین ها همانند گرگ ها هنگان خواب چشم هایشان را باز می گذارند.

ـ با نگاه کردن به گوش حیوانات می توانیم به تخم گذار بودن یا بچه زا بودن آنها پی ببریم. بدین صورت که تخم گذاران گوششان ناپیدا و بچه زایان گوششان نمایان است، تنها یک اسثتنا وجود دارد آن هم نوعی افعی است که بچه زاست اما گوشش دقیق پیدا نیست.

ـ بیشتر سردردهای معمولی از کم نوشیدن آب است.

ـ انسان امروزی به طور متوسط ۶ سال از عمر خود را تلویزیون نگاه می کند و ۶ سال را صرف غذا خوردن می کند و یک سوم را می خوابد.

ـ موش دو پای آفریقایی از میدان دید ۳۶۰ درجه برخوردار است.

ـ مغز انسان تنها ۲ درصد از وزن انسان را تشکیل می دهد ولی ۲۵ درصد اکسیژن دریافتی بدن را به تنهایی مصرف می کند.

- سرعت عطسه یك انسان برابر است با 160 كیلومتر در ساعت

- آب دریا بهترین ماسك صورت است !

- چشم انسان معادل یك دوربین 135 مگا پیكسل عمل می كند !

- 90% سم مار از پروتئین تشكیل شده است !

- مغز در هنگام خواب فعالتر از وقتی است كه تلویزیون می بینید !

- جوانان هندی شادترین و ژاپنی ها افسرده ترین های جهان هستند !

- قوه چشایی پروانه در پاهای آن تعبیه شده است !like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:14 توسط melorin |

لاغر شویم ...


در مهمانی چگونه رژیم خود را نشکنیم ؟

یکی از مهیجترین مرحله در میهمانیها، پذیرایی و وعدهی ناهار یا شام است. معمولاً چشمها منتظر غذاهای خوش رنگ و لذت بخش است؛ و چه اشتیاقی برای چشیدن انواع غذاها وجود دارد.
ما همگی فراموش میکنیم که میهمانی زمانی برای افراط و زیادهروی نیست، چون خیلی وقتها به هم میگوییم «میهمانی است بابا، بخور! فردا نخور!» ولی چه زیباتر است که میزبان فقط با یک نوع غذا، تکلیف میهمان را روشن کند!

و اما چند پیشنهاد برای مقابله با پرخوری در میهمانیها
1 - به خوبی نگاه کنیم!
قبل از انتخاب غذا و خوردن حتماً همهی غذاها را به خوبی نگاه کنیم و سعی کنیم انتخابی آگاهانه داشته باشیم و بدانیم میخواهیم چه بخوریم و مطمئن باشیم چشمهایمان گرسنهتر از ما هستند.

2 - نوشیدنیهای شیرین را محدود کنیم!
سعی کنیم آب خنک را جایگزین شربتها و نوشابهها کنیم و در خوردن نوشابههای رژیمی زیادهروی نکنیم. گاهی در مقابل نوشابههای رژیمی، سست میشویم و اگر از نوع غیر رژیمی یک لیوان میخوریم، 2 لیوان رژیمی میخوریم که میشود، همان! در مورد نوشیدنیهای گرم هم آن را که کم چرب تر و کم شیرینتر است انتخاب کنیم مثلاً چای را به شیرکاکائو ترجیح دهیم.

3 - «نه» گفتن را به کار ببریم
لازم نیست به همهی غذاها جواب مثبت داده و از همهی آنها بخوریم. برای جلوگیری از پرخوری به یاد بیاوریم که باز هم این غذا در دسترسمان قرار خواهد گرفت و ما در آینده میتوانیم دوباره آنها را امتحان کنیم.

4 - قبل از رفتن بخوریم!
خیلی گرسنه وارد میهمانی نشویم، بهتر است. برای جلوگیری از پرخوری در میهمانی میتوانیم یک ساعت قبل از رفتن، یک تخم مرغ آبپز یا یک عدد میوه بخوریم که هم انرژی زا هستند و هم کم کالری؛ هم حس سیری را ایجاد میکنند و هم نشاط آور هستند. این باعث میشود هم ضعف نکنیم و هم صبورانهتر با غذاها برخورد کنیم.

5 - آهسته بجویم!
هرگز عجلهای در بلعیدن لقمهی داخل دهانمان نداشته باشیم. با آرامش و با کمال رضایت لقمهمان را بجویم و دائم حس پُریمان را چک کنیم. هشدار دهندهی خوبی است!

6 - سبزیجات را اولین انتخابمان قرار دهیم
در ابتدا سروقت سبزیجات برویم. ولی فراموش نکنیم سالاد را همراه غذا نخوریم، بلکه قبل از غذا بخوریم.
سبزیجات و سالاد را ترجیحاً کم سُس و چه بهتر بدون سس بخوریم. اگر بتوانیم فقط از طعم دهندههایی مانند آب لیمو خصوصاً تازه یا سرکه و... استفاده کنیم بسیار بهتر است. البته در مقابل سسها و طعم دهندهها باید دقت کنیم چرا که ممکن است اشتهایمان را افزایش دهد، و ناخودآگاه به خاطر آنها، غذا خوردن را ادامه دهیم.

7 - کنترل نامحسوس مقدار غذا در موقع کشیدن
حتماً قبل از کشیدن، یک نفس عمیق بکشیم و در مقدار غذایی که میکشیم، زیادهروی نکنیم.
پیش غذاها و پس غذاها را میتوانیم جایگزین غذای اصلی کنیم. اگر یک پیش و یا پس غذا نظرمان را بسیار جلب کرده، و نمیتوانیم از آن بگذریم، میتوانیم آن را جایگزین غذای اصلیمان کنیم. البته کار چندان درستی نیست و فراموش نکنیم این قبیل غذاها مملو از چربی و قندهای ساده است! و سرشار از کالری!like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:14 توسط melorin |

نان سنگکی که جاکلیدی بود!انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

در حالیکه پس از انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، کلید نمادین مشکل گشای دکتر روحانی نقل مجالس و محافل شهروندی شده، خوانش رخداد کلیدی از نوعی دیگر می تواند جذابیت خاص خودش را داشته باشد.ماجرا از این قرار است که اعضای یک خانواده مشهدی هنگامیکه بر سر سفره عصرانه، نان تازه سنگک را تکه می کنند تا دلی از عزا درآورند اما با رویت کلید درون نان تازه، این سئوال برایشان مطرح می شود که مبادا جاکلیدی را بر سر سفره عصرانه آورده اند!سجاد مصلی از اعضای این خانواده مشهدی اینگونه ماجرا را شرح می دهد: عصر روز گذشته از یک نانوایی سنگک در بلوار حجاب قاسم آباد مشهد نان تازه ای به منظور صرف عصرانه خانوادگی خریداری نمودم. هنگامیکه به اتفاق خانواده مشغول صرف عصرانه شدم به ناگهان از دیدن کلیدی که کاملا در لابلای خمیر نان سنگک استتار شده بود دچار بهت و حیرت شدم.وی به خطرات احتمالی این جاکلیدی نان گونه اشاره می کند و می گوید: چه بسا عدم رویت کلید درون نان می توانست خطرات جبران ناپذیری در پی داشته باشد؛ دندانی را بشکند و یا معده اعضای خانواده را دچار خونریزی نماید و یا خدای ناکرده موجب خفگی عضوی از اعضای خانواده شود.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:14 توسط melorin |

ایا میدانید...


آیا میدانید.....تنها حیوانی که 4 زانو دارد فیل است.
آیا میدانید.....وقتی آب یخ می زند 10 در صد انبساط می یابد.
آیا میدانید.....چشم شترمرغ بزرگتر از مغزش است.
آیا میدانید.....مورچه ها می توانند 30 برابر وزن خودشان بار بکشند و 50 برابر وزن خودشان بار بلند کنند.
آیا میدانید.....حلزون ها می توانند بیش از 3 سال بخوابند.
آیا میدانید.....بعضی از کوسه ها در طول مدت زندگی شان بیش از 30000 دندان از دست می دهند.
آیا میدانید.....زرافه ها هفت مهره در گردن دارند. برای یک پستاندار طبیعی نیست که هفت مهره در گردن داشته باشد اما گردن دراز یک زرافه ی بالغ بر 7 مهره دارد.
آیا میدانید.....بزرگترین کشور تولید کننده ی شیر از نظر مقدار در جهان هند است.
آیا میدانید.....هوای سرد رشد ناخن ها را سریع تر می کند.
آیا میدانید.....گرم ترین نقطه ی زمین در منطقه ای به نام عزیزه در لیبی است.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:14 توسط melorin |

آشنایی خواص درمانی روانی سنگ ها


آشنایی خواص درمانی روانی سنگ ها
۱)آکوامارین=افزایش قدرت بیان وضریب هوشی بسیار سودمند برای هنرمندان و موسیقی دانان
۲)آبسیدان رنگین کمان= درمان منفی بافی وحساس بودن بیش از حد. کنترل ضربه های احساسی
۳)ابسیدان لکه برفی= افزایش قدرت بیان. محافظت در برابرتشویش و اظطراب. بر طرف کننده افسردگی
۴)آمازونیت= ایجاد انرژی حیاتی وجنب وجوش در طول زندگی
۵)کهربا= ایجاد تعادل درونی . افزایش قدرت اراده
۶)آمیتیست= پرورش نیروی خلاقیت و ابتکار.افزایش شهامت. محافظت در برابر فشار عصبی شدید
۷)اوان تورین= کاهش فشا عصبی.تعادل بخشیدن به احساسات. افزایش استقلال فردی.کمک به شفافیت ذهن
۸)پریدوت= محافظت در مقابل تاثیرات منفی اطرافیان.تقویت بینش (بصیرت) مقابله با غم و اندوه
۹)توپاز آبی= تقویت تنفس.افزایش انعطاف پذیری عاطفی. ایده آل برای هنرمندان و موسیقی دانان
۱۰)تورمالین= محافظت کلی از شخص.بهبود روابط اجتماعی. افزایش شور و نشاط زندگی
---------------------------------------------------------
۱۱)چشم ببر= از بین بردن احساسات ناخواسته. ایجاد تعادل در نیازهای مادی و جسمی
۱۲)رودونیت= تقویت اعتماد به نفس. حفظ نیروی جوانی.تقویت حافظه. آرام نمودن ذهن
۱۳)سنگ سلیمان(اونیکس)=افزایش شهامت.کمک به کشف حقایق.بر طرف نمودن استرس و افسردگی
۱۴)سنگ کریستال= محافظت در مقابل نیروهای منفی. تاثیر مناسب برای مدیتیشن
۱۵)سنگ تاجورد= تقویت بیان. کاهش استرس ودرمان افسردگی
۱۶)سودالیت= ایجاد نظم و هماهنگی درونی. شهامت وتوانبرقراریارتباطبا اطرافیان
۱۷)سیترین= مقابله با افسردگی. بهبود نگرشبه زندگی
۱۸)عقیق آبی= تقویت نفس.افزایش شهامت. تقویت تمرکز.شادی بخش
۱۹)عقیق خزهای= مقابله با افسردگی. حفظ تعادل ذهنیو عاطفی
۲۰)کارنلین= شادی بخش.گرمی در برخوردو اجتماعی بودن. تقویت تمرکز.ایجاد تعادل درونی ---------------------------------------------------------
۲۱)فلوریت= از بین برنده تشویش و اظطراب
۲۲)فیروزه= تقویت بنیه.محافظت در برابر انرژیهای منفی. بهبود ارتباطات اجتماعی
۲۳)کوارتز دودی= افزایش خلاقیت و نشاط. ایجاد تعادل در احساسات
۲۴)کوارتز صورتی= افزایش اعتماد به نفس وتقویت قدرت بیانو خلاقیت. ایجاد آرامش و آسودگی
۲۵)گارنت= ایجاد نشاط و انرژی زندگی .مناسب برای مدیتیشن
۲۶)لابرادوریت= شادی بخش.مقابله با افسردگی. تقویت سیستم ایمنی بدن
۲۷)مالاکیت= بر طرف کننده فشار عصبی. افزایش قدرت بیان
۲۸)مرجان= درمان افسردگی.تقویت کننده قلب.ایجاد آرامش. ایجاد مقاومت و انعطاف پذیری
۲۹)هماتیت= افزایش اعتماد به نفس
۳۰)جید= ایجاد آرامش و خونسردی. افزایش توانایی بیان
منبع:like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:14 توسط melorin |

10 تولد جالب وعجیب در دنیا!!!


روز تولد هر انسانی از روزها ی مهم زندگی او به حساب می آید. و هر تولد می تواند گفتنی های بسیاری برای اطرافیان یک انسان داشته باشد. اگر این اتفاق به نحو شگفت آور هم رخ دهد گفتنی های آن روز بیشتر خواهد کرد.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

1. زنی که سه فرزند خود را در روزهای 10/10 2010 و 9/9/2009 و 8/8/2008 به دنیا آورده است!
خانواده میشیگان تولد فرزندان خود را که به ترتیب دختر بزرگشان در تاریخ 10.10.10 و سپس پسرشان را در تاریخ 09.09.09 برگزار می کنند اما در عین ناباوری دختر و فرزند سوم آنان در تاریخ 08.08.08 به دنیا می آید. اتفاقی که در هر 50 میلیون نفر برای یک نفر ممکن است اتفاق بیافتد.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
2. نوزادی که در ساعت 11:01 در تاریخ 01/11/2011 به دنیا آمده است!
خانمی در مینستوتای آمریکا فرزندش را دقیقا در ساعت 11 و یک دقیقه روز سه شنبه در تاریخ 1/11/2011 به دنیا می آورد. تصاویر ضبط شده از لحظه تولد این نوزاد نیز این امر را تایید می کند که وی دقیقا در ساعت مورد اشاره به دنیا آمده است.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
3. دو خواهر دو قلویی که در یک روز و در یک بیمارستان صاحب فرزند شده اند.
این دو خواهر دو قلو که با یکدیگر بسیار صمیمی بودند بهترین لحظه زندگی خود را با هم سهیم شدند. فاصله تولد فرزندان این دو خواهر دوقلو تنها 14 دقیقه بوده است.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
4. پنج عضو یک خانواده صاحب یک تاریخ تولد هستند.
در یک اتفاق عجیب و از روی شانس و یا یک برنامه تصادفی پنج نفر از اعضای یک خانواده در یک تاریخ به دنیا آمده اند. کوچکترین عضو این خانواده که هم اکنون میلا نام دارد در تاریخ 29 مارچ همچون سایر اعضای خانواده اش به دنیا آمده است.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
5. زنی که خود برای به دنیا آوردن فرزندش به تنهایی اقدام به سزارین کرد
خانم اینس رامیز تنها زنی است که شخصا اقدام به سزارین کرده و این کار را با موفقیت به پایان برده است. او که به علت فقر و دوری مسافت از اولین درمانگاه آن هم در گذر از راه های سخت العبور ، مجبور به این کار شده بود در زیر تنها نور مهتاب شب و در شبی سخت این اتفاق را به صبح می رساند، و زمانی که کمک به وی می رسد او هوشیار در کنار نوزاد به دنیا آمده اش دراز کشیده بود.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
6. زنی که سه ساعت پس از تشخیص باردار بودن وی، فرزندش را به دنیا آورد در تمام طول بارداری بلیندا ویت با مراجعه به بیمارستان محلی از ناراحتی و حال خود شکایت داشت، اما پزشکان بیماری او را یک ورم مزمن تشخیص داده بودند. تا شب به دنیا آمدن دختر کوچک سالم آن ها می رسد. در آن زمان هم پزشک تشخیص بارداری سه ماه را می دهد. در حالی که سه ساعت پس از این تشخیص نوزاد سالم دختر به دنیا می آید. البته این امر برای بلیندا بسیار غیر منتظره و شوک آور بود.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

7.دوقلو هایی که تنها به فاصله یک دقیقه از هم به دنیا آمده اند اما در سالی متفاوت
یک زوج جوان آمریکایی در آخرین دقایق تحویل سال 2010 میلادی صاحب فرزند پسر خود شدند. در حالی که در آغاز سال 2011 پسر دوم این زوج به دنیا آمد. ساعت 11:59 شب آخر سال مدیسون کارین به دنیا آمد و در ساعت 12 همان شب یعنی در ورود به سال 2011 آیدن اورت به دنبال برادرش پا به این دنیا گذاشت.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

8. مادری که اول صاحب یک فرزند ،سپس دوقلو و پس از آن سه قلو می شود
جالب تر از آنچه که به دنیا آوردن این فرزندان داشته است ، رعایت توالی این حادثه نیز هست.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
9. زوجی که دوبار صاحب فرزندان دوقلو آن هم دوقلو های سیاه و سفید پوست شدند
فرزندان این زوج انگلیسی یک بار با وجود تفاوت در رنگ پوست و چشمانشان تعجب و شگفتی بسیاری را بر انگیخته بودند. اما به دنیا آمدن مجدد فرزندان دوقلوی آنان برای بار دوم تنها نکته متعجب کننده برای آنان نبود، که تکرار تفاوت نوزدان دوقلو به همان شکل در رنگ پوست و رنگ چشمان بیش از گذشته آنان را شگفت زده کرد.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

10.مادری که فرزندی تقریبا در اندازه خود به دنیا آورد
استیسی هرالد که خود از بیماری کوتولگی رنج می برد ، فرزندی سالم به دنیا آورد که چندان اندازه قدش با مادرش تفاوت نمی کند. منبع:تک نازlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:14 توسط melorin |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 407 صفحه بعد