خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
خرید سکه ساکر استارز
چطور پسر یا دختری را عاشق خود کنم
خرید گیفت کارت
لوله استیل
بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

چگونه شخصیتی دوست داشتنی باشیم!


چگونه شخصیت خود را دوست داشتنی کنیم؟

اکثر ما دوست داریم دیگران دوستمان داشته باشند انگار زندگی بهتر می شود اینکه دیگران دوستمان داشته باشند یا نه کاملا به خودما بستگی دارد به اینکه چگونه رفتار می کنیم و چگونه با دیگران کنار می آییم خیلی وقتها آنطور که باید با مردم برخورد صحیح نداریم ما می گوییم می خواهیم دیگران ما را همین طور که هستیم دوستمان داشته باشند.

این بدان معناست که ما کارهای را که باید انجام بدهیم نمی دهیم و قصد تغییر دادن راه و روش خود را نیز نداریم خیلی راحت می گوییم چرا نمی توانند من را همین طور که هستم بپذیرند و دوست داشته باشند؟

واقعیت این است که برای انکه دوستمان بدارند باید دوست داشتنی باشیم.

دوست داشتنی شدن کار زیاد سختی نیست برای شروع بهتر است وقتی با دیگران روبه رو می شوید لبخند بزنید و با روی باز با آنها صحبت کنید رفتاری دوستانه و صمیمی داشته باشید از مشکلات آنها با خبر شوید و سعی کنید درکشان نمایید و به احساساتشان توجه کنید.

وقتی با دیگران رو به رو می شوید بلافاصله سلام کنید منتظر نمانید آنها سلام کنند آنها را به اسم کوچک صدا بزنید نشان دهید که از دیدنشان خوشحال هستید.

طوری رفتار کنید کا انگار از زندگی حسابی لذت می برید همیشه به خوبی ها فکر کنید حتی اگر زیاد هم مایل نیستید خود را مثبت نشان دهید هرگز شکایت نکنید و غر نزنید.

جذاب باشید:

جذابیت چیزی سوای زیبای است. شخصی می تواند زیبا اشد ولی هرگز جذاب نباشد و همچنین می تواند جذاب باشد ولی زیبا نباشد طرز سلوک آدمی انتخاب لباسها , حالت های روانی و ….در این امر, موثر است.

اگر می خواهید فردی موفق و نافذ در قلب ها باشید و از موفقیت لذت ببرید] نخست باید با خودتان ارتباط صحیح برقرار کنید. زیرا معنی و مفهوم رویداد های زندگی را خودتان تایین می کنید.

تمیز و مرتب باشید

وقتی تمیز و مرتب باشید این هماهنگی شما را جذاب می کند. آن چه مهم است تمیز و مرتب بودن در عین سادگی است.

افرادی که به آراستگی خود توجه ندارند از جذابیت و نفوذ خود بر دیگران می کاهند.بیشتر افراد برای آن که جذاب باشند شلوغ می کنند و مدام حرف می زنند و این بزرگترین اشتباه برای جذاب بودن است. دوستی حرف زیبایی می زد و می گفت:نگفتن صلاح است, کم گفتن طلا است , پر گفتن بلا است

تاثیر سکوت

سکوت تاثیر روانی فوق العاده ای دارد و شما را با شخصیت تر و عاقل تر و قابل اعتماد تر معرفی می کند که برای ایجاد صمیمیت و تداوم آن زمینه مساعدی است.ولی سکوت نباید ناشی از خجالت و عدم اعتماد به نفس باشد.

در این صورت از جذابیت می کاهد. وقتی نرم و با لطافت و متانت صحبت کنید نخستین گام برای جذاب بودن را برداشته اید. داد و فریاد را نیندازید. ادم های عصبی و خشن برای صمیمیت, نا مناسب هستند و هرگز جذاب نخواهد بود.

مودب باشید

افراد بی ادب که ظاهری آراسته دارند هرگز مورد علاقه دیگران نخواهند بود.اگر صبح ناراحت و کسل از خواب بیدار شده اید به جای آرامی بروید و به آهستگی با خود تکرار کنید: من خوشحالم, می می خواهم شاد و جذاب باشم.

یا در هنگام برخاستن از خواب به راز و نیاز با پروردگارتان بپردازید و در ادامه بگویید : امروز سلامتی , موفقیت شادی زیبایی جذابیت و صمیمیت به من تعلق دارد و آن گاه در طلب این خواسته ها گام بردارید.همیشه تبسم کنید ولی شوخی زیادی از جذابیت می کاهد. در تبسم , سنگینی و متانت است و جذابیت ولی در خنده و شوخی بی مورد سبکی و کاهش جذابیت.

قاطع باشید

قاطع باشید و هدفهای تان را مشخص کنید افراد مصمم و پر تلاش, چون همیشه دارای برنامه ریزی منظمی هستند, دارای جذابیت زیادی می باشند.آن ها با اعتماد به نفس به اینجاد روابط صمیمانه خود ادامه می دهند.هدیه دادن فوران و انفجار صمیمیت است.

به ویژه اگر طرف مقابل انتظار این هدیه را نداشته باشد و هرگز اهمیتی ندارد که هدیه چه نوع یا جنسی باشد. مهم اهمیت دادن به طرف مقابل است.مواظب صحبت ها و افکارتان باشید زیرا ذهن نیمه هوشیارتان هر اعتقادی را که به زبان بیاورید, در خود حفظ می کند و آن را می پذیرد با صحبت های شیرین و دلچسب روحیه خود را تقویت و شاد کنید و از واژه های نمی توانم و نمی شود و ….. هرگز استفاده نکنید و به این فکر باشید که می خواهید روز خوبی را در کنار خانواده و دوستان با شادی بگذرانید.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

باز كردن سريع يخ مرغ بدون آسيب ديدن آن


وقتی روش سالم باز کردن یخ مرغ را بدانیم, مطمئناً طعم بهتر و گوشت سالمتری را در غذا استفاده خواهیم کرد.
در اینجا به 3 شیوه ایمن و سالم جهت باز کردن یخ مرغ اشاره میکنیم:
- در یخچال
- در آب سرد
- در ماکرویو
- هرگز یخ مرغ را روی کانتر آشپزخانه باز نکنید. بهتر است که برای باز کردن یخ از کمی قبل اقدام کنید.
سینه مرغ بدون استخوان معمولاً باید یک شب تا صبح در یخچال قرار بگیرد تا یخ آن باز شود. قسمتهایی از گوشت مرغ که استخوان دارند و یا مرغ کامل باید 1 یا 2 روز و یا بیشتر در یخچال بمانند. پس از اینکه یخ مرغ باز شد میتوانید آن را 1 یا 2 روز دیگر قبل از پختن در یخچال نگه دارید. با این روش حتی بعد از اینکه یخ مرغ باز شد و از پختن آن منصرف شدید میتوانید دوباره آن را در فریزر قرار دهید تا منجمد شود.
- میتوانید یخ مرغی را که در بستهبندی عایق قرار دارد را در آب سرد باز کنید. این آب را باید هر 30 دقیقه یکبار عوض کنید تا سرد بماند. یخ یک مرغ کامل و یا بستهای که در آن چند قسمت از مرغ قرار دارد در حدود 2 تا 3 ساعت طول میکشد تا باز شود. یخ یک بسته 0.5 کیلوگرمی از سینه مرغ بدون استخوان در عرض 1 ساعت و یا کمتر باز میشود.
- مرغی که یخ آن را در ماکرویو باز میکنید باید فوراً پخته شود. چون زمانیکه در ماکرویو است ممکن است قسمتهایی از آن گرم شود و یا حتی بپزد. نگه داشتن غذایی که قسمتهایی از آن پخته شده است صحیح نیست چون ممکن است باکتریهای مضر در آن رشد کنند.
اگر میخواهید غذاهایی را که یخ آنها در آب سرد و یا در ماکرویو باز میشود دوباره منجمد کنید باید ابتدا آنها را بپزید.
مرغ منجمد شده را در ماکرویو و یا آرامپز نپزید. آن را در فر و یا روی اجاق گاز بپزید. زیرا ممکن است زمان پخت 50% افزایش یابد.


فودرفرنسlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

بهترین ترفندها برای پیچاندن آلرژی زمستانی


این روزها در فصل زمستان افراد زیادی هستند که دچار مشکلات آلرژی شده اند و این مورد نیز آنها را در طول روز بسیار اذیت می کند.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، آلرژی بیماری است که در صورت اوج گرفتن می تواند فرد مبتلا را دچار مشکلات بسیاری از جمله از کارافتادگی کند. این در حالی است که می توان با استفاده از چندین نکته ساده از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری کرد و به راحتی به آلرژی اجازه نداد تا اوج بگیرد.

**نکته اول در مورد تمامی آلرژی ها این است که باید نظافت را به طور کامل رعایت کنید. سعی کنید روزانه یک بار دوش بگیرید تا آلودگی های خارج از خانه که روی بدن شما قرار دارد پاک شود.

**در خارج از خانه می توانید از ماسک استفاده کنید. ماسک ها چند مزیت برای شما همراه دارند برای مثال اول اینکه از شش های شما در مقابل آلودگی های هوا محافظت می کنند و همچنین مانع از ورود گرد و غبارهای آلرژیک به بدن می شود.

**ورزش را فراموش نکنید تا سیستم بدن شما در مقابل بیماری های مختلف مقاومت بیشتری داشته باشد. یکی از بهترین ورزش ها پیاده روی و همچنین دوچرخه سواری است.

**این روزها به علت آنکه هوا سرد شده است نیاز دارید تا لباس های مختلف به تن کنید ولی توجه داشته باشید که برخی از لباس های پشمی و کاموایی خود می توانند دلایلی برای ایجاد آلرژی باشند بنابراین در انتخاب لباس هایتان دقت کنید.

** از داروخانه قرص انتی هستامین تهیه کنید با مصرف چند عدد حساسیت را بر طرف کنید. در ضمن این قرص خواب اور است بهتر است که شب و قبل از خواب مصرف شود

**در صورتی که آلرژی امانتان را بریده است حتما به پزشک مراجعه کنید تا او قرص ها و داروهای مناسب را برای این موضوع به شما بدهد.

**پزشک ها ممکن است دارهایی را برای شما تجویز کنند که در مورد مصرف آنها باید نکته ای را رعایت کنید. هیچوقت تا به پایان نرسیدن دوره درمان دست از داروها نکشید این کار ممکن است بیماری را تشدید کند.

**هنگام خروج از خانه در روزهای آفتابی می توانید از عینک های آفتابی استفاده کنید. برخی از محققین بر این باورهستند که عینک های آفتابی می تواند از برخی از تحرکات آلرژی شما بکاهد.

**قطره های چشمی نیز می توانند گزینه های بسیار مناسبی برای کاهش میزان تحرکات آلرژی باشند. در صورتی که احساس اوج گرفتن بیماری را داشتید می توانید با چکاندن چند قطره این تحرکات را فروبنشانید.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

کشف روشی جدید برای تغییر رنگ چشم !


دانشمندان در جدید ترین تحقیقات خود دریافته اند که مصرف بی رویه ی شیرینی و شکلات علاوه بر تمام مشکلات شناخته شده ی پیشین ، بر روی ژن های افراد نیز تاثیر می گذارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ بر اساس این پژوهش،خوردن شیرینی و شکلات بویژه کودکان بیشترین تاثیر را در تغییر ژن ها از دارد و سبب می شود تا به تدریج ژنتیکی متفاوت از پدر و مادر خود پیدا نمایند.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
گفتنی است بر اساس این پژوهش عدم مصرف میوه و سبزی ، تماشای تلویزیون برای ساعات طولانی و همینطور مصرف قند و شیرینی فراوان می تواند بدترین تاثیر را بر ژن های قلب، کبد و همینطور ژن های تنظیم کننده ی وزن بدن داشته باشد.
بررسی ها نشان می دهند این موضوع سبب بروز بیماری عروق کرونر در هنگام بزرگسالی در حدود ۸۰ درصد مواقع می شود.
دانشمندان عوامل دیگری از جمله نخوردن صبحانه ، مصرف بیش از حد نوشابه های گازدار، تماشای بیش از حد تلویزیون ، علاقه به خوردن مواد سرخ شده و خودداری از خوردن مواد پخته شده را نیز در تغییر ژنتیک فرزندان نسبت به والدین موثر می دانند.
منبع:روزگارنوlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

با اسپری های قاتل آشنا شوید !


دانشمندان به تازگی متوجه اثرات خطرناک و مخفی در استفاده از انواع اسپری های خوشبوکننده و ضدتعریق در افراد مختلف شده اند و در خصوص استفاده از آنها هشدار می دهند. براساس جدیدترین تحقیقات، اسپری های خوشبوکننده باعث بسته شدن منافذ تولید کننده عرق در سطح بدن می شوند و عوارضی مانند، اگزما، حساسیت های پوستی، سردرد، آسم و حتی مشکلات قلبی کشنده و بسیار خطرناک را در پی دارند.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
گفتنی است، یکی از دلایل بروز این مشکلات استفاده افراد از این اسپری ها در محیط های دربسته و فاقد تهویه ی مناسب مانند حمام است که سبب وارد شدن مقادیر فراوانی از اسانسها، عطرها، گازهای پیشران و سایر مواد تشکیل دهنده ی این اسپری ها به حلق و گلوی افراد می شود.
بررسی ها نشان می دهند به تازگی و براساس آمارهای بدست آمده ۵۰ درصد از کودکان در سنین ۱۱ سالگی به بعد از این اسپری ها استفاده می کنند که والدین باید نظارت بیشتری در استفاده از این اسپری ها داشته باشند و توصیه می شود که تا سن ۱۸ سالگی جوانان از این قبیل اسپری ها استفاده نکند زیرا ریسک ابتلا به مشکلات قلبی تنفسی و بروز انواع حساسیت ها در آنها به مراتب بیشتر از بزرگسالان است.
پزشکان به افراد بزرگسال توصیه می کنند تا حتما از این اسپری ها در مکان های باز و یا دارای تهویه ی مناسب استفاده کنند.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

گوشتی که از حیوان گرفته نشده است ! + تصاویر


از حدود ۵ سال قبل، دکتر مارک پست تلاش می‌کرد تا گوشت خوراکی را در آزمایشگاه رشد دهد. روز گذشته و طی مراسمی در لندن، نخستین همبرگر مصنوعی ساخته شده جهان سرو شد. به گزارش پاپ‌ساینس، سلول‌های بنیادی ماهیچه که از شانه یک گاو ماده برداشته شده بود، درون سرم رشد داده شد و برای جلوگیری از نرم شدن بافت، ورز دادن سلول‌ها در مقیاس میکروبی انجام شد. ۲۰ هزار سلول در کنار هم جمع و در ترکیب با خمیر نان و تخم‌مرغ ساختار همبرگر را شکل دادند. برای بهتر شدن رنگ همبرگر نیز از عصاره گوشت و زعفران استفاده شد.
دکتر پست که متخصص زیست‌شناسی قلبی-عروقی در دانشگاه ماستریخت است، همبرگر خام خود را در یک ظرف آزمایشگاهی سرپوشیده با خود همراه آورده بود. طی جُنگ تلویزیونی، ریچارد مک‌گوئن سرآشپز این گوشت را که اندکی کم‌رنگ‌تر از گوشت عادی بود از ظرف خارج کرد، آن را پیش چشم حضار در کره و روغن سرخ کرد، و در نهایت برای دو داوطلب خوش شانس همبرگر را سرو کرد: غذاشناس استرالیایی، هانی روتزلر؛ و جاش شونوالد، نویسنده کتاب «طعم فردا».
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
اما نظر امتحان کنندگان درباره طعم و مزه همبرگر چه بود؟ روتزلر می‌گوید: «طعم کاملا قوی داشت. بسیار شبیه گوشت بود، و فقط به اندازه گوشت طبیعی آب‌دار نبود. من فراموش کردم به آن نمک و فلفل بزنم. ساختار آن از چیزی که انتظار داشتم فراتر بود، و خوشبختانه وا نرفت.»
شونوالد نیز با روتزلر هم عقیده است. وی می‌گوید: «بافت محصول و مزه آن در دهان شبیه به گوشت واقعی بود. تنها چیزی که کم داشت چربی بود. اگرچه اندکی خشک بود، اما گاز زدن آن همانند همبرگرهای عادی بود.»
دانشمندان هنوز به فناوری لازم برای رشد سلول‌های چربی دست نیافته‌اند. شونوالد بافت گوشت ساخته شده را همانند «کیک پروتئین حیوانی» توصیف می‌کند، اما دکتر پست می‌گوید که افزودن چربی قدم بعدی است. وی می گوید: «از نظر من شروع بسیار خوبی است. ما بیشتر می‌خواستیم ثابت کنیم که می‌توان این کار را انجام داد.»
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
چالش پیش روی بعدی تولید گوشت مصنوعی در مقیاس تجاری خواهد بود. دکتر پست تخمین می زند که بین ۱۰ تا ۲۰ سال طول خواهد کشید که بتوان گوشت کشت شده آزمایشگاهی را در مقایس انبوه تولید کرد. طی چند سال اخیر، پروژه از سوی خیری ناشناس تامین مالی می‌شد که دکتر پست دیروز نام وی را فاش کرد: سرگئی برین، یکی از دو بنیان‌گذار گوگل.
دکتر پست در پاسخ به سوال یکی از حضار که پرسیده بود آیا قادر به تولید استیک هستید این‌گونه پاسخ داد: «از نظر تئوری بله. اما در حال حاضر تمرکز ما بر روی محصولات گوشتی قیمه شده است که از فیبرهای کوتاه‌تری استفاده می‌کنند. چرا که برای فاصله پخش اکسیژن و مواد غذایی به مرکز بافت محدودیت وجود دارد.»
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری، که درباره استفاده از این فناوری برای تولید همبرگرهای گوشت حیوانات کمتر شناخته شده مانند پنگوئن پرسیده بود، گفت: «من شخصا از بوی پنگوئن خوشم نمی‌آید، اما حدس می‌زنم می‌توانیم این کار را انجام دهیم. شما می‌توانید این فناوری را بر روی هر نوع سلول بنیادی از هر حیوانی به کار ببرید.»like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

به نظر شما موجودات فضایی دقیقا” چه شکلی هستند ؟


موجودات فضایی تاکنون در بسیاری از فیلمهای ساخته شده در جهان از موجودات زشت و لزج تا موجودی شبیه خرس اسباب بازی یعنی ای تی به تصویر کشیده شده اند. اما از نظر دانشمندان کدام چهره از موجودات فرازمینی به واقعیت نزدیک تر است؟ با افزایش درک ما از جهان اطرافمان، چشم انداز ما نیز نسبت به وجود خود متواضع تر شده، این امر موجب شده که دانشمندان نظریه پردازیهایی را درباره ظاهر موجودات فرازمینی آغاز کنند که نسبت به گذشته می توان آنها را واقعی تر دانست.
دیدگاه ها و عقاید در رابطه با شکل و شمایل این موجودات بسیار متنوع و متغیر است، اما برخلاف همه این دیدگاه های علمی تخیلی دانشمدان نظریات خود را برحسب سرنخهای زیست محیطی و بیولوژیکی ارائه داده اند.
اما مطرح شدن این نظریات علمی باز هم به این معنا نیست که ما به پاسخ هستی شناسانه بیگانگان فرازمینی نزدیک شده ایم.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
۱- عروس دریایی
دکتر مگی آدرین پاکوک که برای شرکت فضایی استریوم کار می کنند اعتقاد دارد که بیگانگان فضایی موجوداتی از نوع دریایی با نور بیشتر برای برقراری ارتباط با سایر موجودات فضایی هستند، این موجودات دهان خود را برای گرفتن مواد شیمیایی از اتمسفر برای رشد و تولید مثل باز می کنند و بدنشان در نور خورشید باز می شود و سطح متالیک آن برای جذب نور کاربرد دارد و چشمهایشان نوعی لنز دارد که برای مشاهده اطراف خود با جزئیات کامل به کار می رود. سطح تحتانی بدنشان برای استتار نارنجی رنگ است.
وی نظریه خود را براساس چگونگی آغاز حیات در اقیانوسهای روی زمین مطرح و چنین نتیجه گیری کرده است که این موجودات می توانند با اتمسفر خارجی به همان نحو تعامل برقرار کنند که ارگانیسمها در اقیانوسهای ما با آب تعامل دارند.
۲- شبیه حشرات
سوسکها درمیان منفورترین موجودات سیاره ما جای می گیرند و علت آن پوشش محافظ خارجی ضخیم آنها است که می توانند برای مدت طولانی در شرایط سخت (برای مثال جنگ هسته ای) دوام بیاورند.
۳- درست شبیه انسان
سیمون کانوی موریس استاد زیست شناسی باستانی تکاملی در دانشگاه کمبریج معتقد است که بیگانگان فضایی شاید درست شبیه انسان باشند ، به این معنا که آنها نه فقط در ظاهر و بیولوژی بلکه در ضعفهای انسانی چون خشونت، حرص و تمایل به سوء استفاده از منابع دیگران نیز با انسان مشترک هستند.
وی اظهار می دارد: وقتی که یک زیست کره وجود داشته باشد شرایط مشابه پدید می آید و این امر در رابطه با هوش نیز صدق می کند.
۴- حیات غیر کربنی
براساس آنچه ما درباره حیات در زمین می دانیم این مسئله قابل درک است که چرا بسیاری از دانشمندان از جمله موریس این ایده را مطرح می کند که بیگانگان فضایی شبیه انسان هستند. اما این در شرایطی است که قسمت اعظم حیات روی سیاره زمین متشکل از کربن، هیدروژن، نیتروژن، اکسیژن، فسفر و سولفور است، دانشمندان در سال ۲۰۱۰ اورگانیسمهای چند سلولی یافته اند که به اکسیژن نیازی ندارند و براساس دانش کنونی تنها باکتری چنین ویژگی دارد. این امر پرسشهایی را درباره درک ما از حیات و چگونگی وجود آن به دنبال دارد.
فرضیه های علمی امروز نشان می دهد که حیات غیرکربنی می تواند در کیهان وجود داشته باشد و اگر صحت این فرضیه ثابت شود این احتمال وجود دارد که حیات فرازمینی هیچ شباهتی به حیات زمینی نداشته باشد.
۵- موجوداتی از اعماق دریا یا ارتفاعات بالا
برای مثال در برنامه اکتشاف کانادا دکتر لوئیس دارتنل زیست اختر شناس دانشگاه کالج لندن احتمالات معدودی مطرح کرده که براساس آن موجودات فضایی که از سیاره های دیگر هستند ممکن است شبیه برخی اورگانیسمهای سیاره ماه باشد، برای مثال در دنیاهای آبی این اورگانیسمها شبیه موارد نادری هستند که ما در اعماق اقیانوسهای خود مشاهده می کنیم و یا در دنیاهایی که دارای گرانش سنگین هستند موجودات پرنده بسیار قدرتمند و بزرگتر وجود دارد که از مزایای اتمسفر متراکم و غلیظ آنجا سود می برند.
خبرگزاری مهرlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

بشقاب پرنده ها متعلق به آمریکا هستند !


سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی ۴۰۰ صفحه ای با عنوان ” اثرات جانی پرواز U-2( یکی از هواپیماهای جاسوسی معروف آمریکا) برای نخستین بار از وجود یک مرکز مخفی آزمایش هواپیماهای جاسوسی در این کشور را تایید کرد. به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس افشای این اطلاعات می تواند پرده از راز آلودی اشیای نورانی و بشقاب های پرنده ای که از زمان جنگ سرد بدین سو گاهی در آسمان دیده می شده است بردارد و ثابت کند بخش بزرگی از این مشاهدات آزمایش طرح های فوق سری آمریکا برای جمع آوری اطلاعات به وسیله هواپیماهای جاسوسی بوده است.
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در این گزارش با اعتراف به وجود مرکزی به نام “اریا ۵۱″ در صد کیلومتری شمال شهر لاس وگاس از آزمایش هواپیماهای فوق سری آمریکا در این مرکز در دهه های گذشته خبر داده است.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
تصویر هوایی از مرکز “اریا ۵۱″
بر اساس اطلاعات جدیدی که سازمان سیا منتشر کرده آزمایش برخی هواپیماهای سری آمریکا از جمله هواپیماهای جاسوسی مشهور” U-2″ ، هواپیمای SR-71 ، F-117 و..در این مرکز انجام شده است.
افشای این اطلاعات ۴۰۰ صفحه ای که بخش هایی از آن بنا به دلایل امنیتی حذف یا ویرایش شده است، گمانه های سال های گذشته برخی رسانه ها درباره وجود یک مرکز مخفی در بیابان های شمال لاس وگاس را تایید کرد.
از نظر برخی ناظران افشای این اطلاعات محرمانه می تواند دلیلی بر افزایش وجود گزارش های مربوط به دیده شدن بشقاب های پرنده در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ از سوی مردم باشد و نشانگر این حقیقت که حضور این اشیای نورانی در آسمان آزمایش هواپیماهای سری جاسوسی از جمله “U-2″ در این مرکز بوده است.
با این حال عده دیگری معتقدند که همه اشیای نورانی هواپیماهای جاسوسی آمریکا نبوده اند و در بسیاری از موارد حرکت های این اشیای نورانی در آسمان به گونه ای بوده است که نمی تواند ناشی از حرکت یک هواپیما باشد.
وجود بشقاب پرنده و موجودات فضایی در سال های پس از جنگ دوم جهانی یکی از سوژه های جذاب رسانه ها، رمان ها و حتی فیلمنامه های سینمایی بوده است.
آمریکا و شوروی سابق در سال های جنگ سرد رقابت گسترده ای در زمینه جاسوسی و ابزارهای پیشرفته جنگی و تسلیحاتی داشتند.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

موجود عجیبی که در داخل بدنش چرخ دنده دارد! + عکس


گمان می‌رود که ۳۰۰ سال پیش از میلاد میسح، یک مکانیک یونانی که در اسکندریه زندگی می‌کرد، با هوش سرشار خود دو سطح مکانیکی دوار را طراحی کرد که هر یک برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌هایی روی سطح خود داشتند، این برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌ها در هم چقت می‌شدند و دو سطح هنگام دوران، می‌توانستند باعث حرکت هم شوند، این وسیله همان چرخ‌دنده بود که اختراع ان کمک زیادی به پیشرفت تمدن بشری کرد و هنوز هم در انواع وسایل و ابزارهای ما مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما ما غافل از این مطلب بودیم که مادر طبیعت، پیش از ما چنین چیزی را در کالبد یک موجود بسیار کوچک نهاده بود!
به تازگی دو زیست‌شناس به نام‌های مالکوم باروز و گرگوری ساتن، یک حشره کوچک سه میلیمتری با نام Issus coleoptratus را مورد بررسی قرار داده‌اند.
این دو محقق دانشگاه کمبریج بریتانیا متوجه چیز عجیبی شدند: این جاندار در قسمت بالای پاهای عقبی خود، یک سیستم چرخ‌دنده دارد!
نتایج یافته آنها در نشریه معتبر ساینس به چاپ رسیده است و گمان می‌رود که این دو، نخستین سیستم عملکردی مبتنی بر چرخ‌دنده را در طبیعت کشف کرده باشند.
این حشره‌ها اغلب در اروپا و شمال آفریقا پیدا می‌شوند، با استفاده از میکروسکوپ الکترونی و فیلمبرداری با سرعت بالا، باروز و ساتن، وجود و عملکرد این چرخ‌دنده را ثابت کردند.
پاهای عقبی حشره برای جهش درستی که جاندار را به چپ و راست منحرف نکند و در راستای یک خط راست باشد، باید دقیقا همزمان حرکت کنند و چه چیزی بهتر از چرخ‌دنده برای مطمئن شدن از حرکت همزمان!
هر یک از پاها ۱۰ تا ۱۲ دنده دارند و هر دنده تنها ۸۰ میکرومتر اندازه دارد.
جالب است که حشره‌های بالغ این سیستم را ندارند و به موازارت پا به سن گذاشتن حشره‌های جوان، این سیستم تحلیل می‌رود.
حشره‌های بالغ از سیستم مکانیکی دیگری برای همزمان کردن حرکت پاها استفاده می‌کنند.
گمان می‌رود که این سیستم چرخ‌دنده بسیار شکننده باشد، در حشره‌های جوان جایگزین کردن و رشد یک دنده تازه، نسبتا آسان است، اما در بالغین این طور نیست.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان انجمن تفریحی و سرگرمی وب فانlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

با شیر مورچه آشنا شوید + عکس و توضیحات


شیرمورچه از راسته بالتوری‌ها و خانواده مورچه خواران است. این موجود دوره کامل دگردیسی (تخم، لارو، شفیره و بلوغ) را طی می‌کند و در دوره بلوغ بال بدست آورده و پرواز می‌کند. شیرمورها معمولا در مناطق خشک و شنی در سراسر جهان زندگی می‌کنند. شیرمورچه یکی از شگفت انگیزترین موجوداتی است که تا به حال دیده ام. شاید این موجود را به این دلیل شیرمورچه نامیده اند که شکار اصلی آنها مورچه ها هستند. یکی از موارد قابل توجه در مورد شیرمورچه (Antlion)، ساختن حفره‌های کوچک قیف مانند در شن و ماسه است که از آن به عنوان تله استفاده می‌کند.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
شیرمورچه لارو با کمک بدن بیضی شکل خود حفره هایی مخروطی شکل به قطر و ارتفاع ۲ تا ۴ سانتیمتر ایجاد کرده و با آرواره های بلند خود در انتهای حفره درون خاک پنهان شده و با آرامش و صبر در انتظار طعمه خود می‌نشینند.
معمولا شیب حفره دارای زاویه بحرانی برای حرکت شن و ماسه است، به طوری که با ورود طعمه دیواره ریزش کرده و طعمه را به سمت انتهای حفره و آرواره های شیرمورچه هدایت می‌کند. در صورتی که مورچه یا دیگر حشرات به اندازه کافی بزرگ باشند می‌توانند از این گودال مرگ فرار کنند، اما معمولا شکار در برابر آرواره های قدرتمند شیرمورچه شانس چندانی ندارد.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
پس از اینکه حشره ای در حفره افتاد، شیرمورچه با ریزش دیواره حفره با خبر شده و با کمک آرواره های خود سعی می‌کند طعمه را به زیر خاک می‌کشد. گاهی نیز با ارواره های خود طعمه را چندین بار به دیواره حفره می‌کوبد تا بر آن فایق آید. همچنین برای از پای درآوردن حریف پس از آنکه آرواره های خود را در بدن حریف خود فرو کردند، از اسید فرمیکی که در غده شکمی خود دارند (با غلظت بالای ۵۰ درصد) به بدن طعمه خود تخلیه می‌کنند. درصورتی که حشره بخواهد فرار کند شیرمورچه به سمت دیواره حفره شن پرتاب می‌کند که باعث ریزش هرچه بیشتر دیواره می‌شود.
شیرمورچه بالغ معمولا شب‌ها پرواز می‌کند و به دنبال جفتگیری است. معمولا چون دیگر حشرات پرنده به سمت نور کشیده می‌شود.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
اسید فرمیک علاوه بر از پای درآوردن طعمه باعث هضم آسان آن توسط شیرمورچه می‌شود. شیرمورچه با استفاده از آرواره های خود که در بدن طعمه خود فرو می‌کند، مایعات بدن آن را که توسط اسید تزریق شده، نرمتر نیز شده است را مکیده و سپس لاشه را از گودال خارج کرده و آن را برای قربانی بعدی آماده می‌کنند.
حفره های ساخته شده توسط شیرمورچه را بیشتر در مناطق روستایی با خاک‌های نرم و ماسه ای و صحراهای شنی و ماسه ای می‌توانید ببینید.
بی‌شک شیرمورچه نمی‌تواند آسیبی به شما بزند. اما اگر این موجود حدود ۱۰۰ برابر بزرگتر بود… حتی تصورش هم ترسناک است!
منبع:ایران آتاlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:15 توسط melorin |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 407 صفحه بعد