خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
خرید سکه ساکر استارز
چطور پسر یا دختری را عاشق خود کنم
خرید گیفت کارت
لوله استیل
بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی

اگر گفتید چرا نباید توی پمپ بنزین با موبایل حرف زد؟


اگر گفتید چرا نباید توی پمپ بنزین با موبایل حرف زد؟

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان ???????جالب بود نه؟؟؟؟؟؟؟انجمن تفریحی و سرگرمی وب فانانجمن تفریحی و سرگرمی وب فانانجمن تفریحی و سرگرمی وب فانlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:17 توسط melorin |

تمیز کردن مایکروویو با يك لیمو


انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان


جالب نیست که فقط با داشتن یک لیمو میتوانید مایکروویوتان را تمیز کرده و تمامی جرم های باقی مانده روی دیواره های داخلیش را برطرف کنید؟ با من همراه باشید.

مایکروویو یکی از بزرگترین اختراعات بشر است. گرم کردن غذا یا یخ زدایی مواد غذایی منجمد در کمتر از یک دقیقه، تغییر و تحول عظیمی در آشپزی پدید آورد. حال با خود فکر کنید آیا میتوانید آشپزخانه تان را بدون مایکروویو تصور کنید؟!

مایکروویو در عین حال که آشپزی را بسیار راحت کرده، میتواند مشقت زیادی به دنبال داشته باشد چرا که هر بار استفاده از آن، یعنی جرم بیشتری به دیواره هایش منتقل شدن! مسلما همه ما از استفاده بیش از حد مواد شیمیایی تمیز کننده خسته شده ایم، بنابراین بیایید راهی را امتحان کنیم که بدون مواد شیمیایی و چند مرحله ساده، مایکروویوی تمیز در اختیارمان بگذارد.

شما به یک لیمو ترش بزرگ (زرد) و کاسه مخصوص مایکروویو پر شده با 1 و 1/4 فنجان آب نیاز دارید.

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

لیمو را از وسط نصف کرده و آب هر دو تکه را در آب درون کاسه بریزید.

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

سپس کاسه آب و آب لیمو را در مایکروویو گذاشته، به مدت 5 تا 10 دقیقه مایکروویو را روشن کنید و اجازه دهید بخار آب و آب لیمو کارشان را انجام دهند.


انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
حال کاسه را از مایکروویو خارج کرده و با پارچه یا حوله نرم و تمیزی دیواره های مایکروویو را به راحتی جرم زدایی کنید.


انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:17 توسط melorin |

چگونه از بروز لکه های قهوه ای دست جلوگیری کنیم؟


یک متخصص پوست و مو با بیان اینکه اثر آفتاب بر پوست از همان روزی که به دنیا می آییم شروع می شود تصریح کرد:« استفاده از دستکش های نخی سفید رنگ می تواند تا 100 درصد اثر اشعه آفتاب را بگیرد.»

دکتر رضوانی گفت:« لکه های قهوه ای رنگ پشت دست با نام علمی "سولارلنتایگو" یا عدسک آفتابی در حقیقت لکه های رنگدانه ای است که به دلیل تهییج سلول های رنگدانه ساز توسط نور آفتاب بروز می کند که طبیعتا به دلیل اینکه نواحی پشت دست باز و در معرض آفتاب است تدریجا تهییج طولانی مدت در سلول ها منجر به بروز آن می شود.»

وی ادامه داد:«واقعیت این است که اثر آفتاب بر پوست از همان روزی که به دنیا می آییم شروع می شود ولی بعد از گذشت چندسال یعنی از دهه 4 به بعد با درجات کمتری آغاز می شود. رنگ پوست در بروز این لکه ها دخالت زیادی دارد و در افرادی که پوست روشن تری دارند شدت بروز این لکه ها بیشتر است.»

این متخصص پوست و مو گفت« پرهیز از نور آفتاب مهمترین راه پیشگیری از بروز این لکه ها است. استفاده از کرم های ضدآفتاب نیز مناسب است اما باید گفت استفاده از دستکش های نخی سفید رنگ اثر بیشتری داشته و می تواند تا 100 درصد اثر اشعه آفتاب را بگیرد.»

دکتر رضوانی درخصوص روش های درمان این مشکل خاطرنشان کرد:« استفاده از کرم های لکه بر، تنها اندکی این لکه ها را کمرنگ می کند در واقع باید گفت استفاده از لیزر مناسب ترین روش برای از بین بردن لکه های قهوه ای رنگ پشت دست و کرم های لکه بر، تاثیرپذیری لیزر را ندارند.»

وی در پاسخ به اینکه آیا استفاده از ماسک لیموترش واقعا موجب از بین رفتن لکه های قهوه ای دست می شود تصریح کرد:« استفاده از لیمو ترش به دلیل اسید موجود در آن برای کمرنگ کردن این لکه ها مناسب است که با مقداری لایه برداری ممکن است لکه های قهوه ای را روشن تر کند اما استفاده از آن را توصیه نمی کنیم چرا که تاثیرپذیری چندانی ندارد همچنین مشخص نیست چه اثراتی را بر روی پوست می گذارد البته استفاده از آن به عنوان یک درمان سنتی قابل قبول است اما استفاده از آن را توصیه نمی کنیم.»
منبع:صدف نیوزlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

معروف ترین عکس انیشتین چگونه گرفته شد؟!

خبرآنلاین: شکی نیست که آلبرت انیشتین آدمی شگفت انگیز بود.

او متولد 14 مارس 1879 و متوفی 18 آوریل 1955، فیزیکدان آلمانی بود که بیشتر به خاطر نظریه نسبیت شهرت دارد. انیشتین در بسط نظریه کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده ای داشت.

او جایزه نوبل فیزیک را در سال 1921 برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد. او به دلیل تأثیرات چشمگیرش، به عنوان یکی از بزرگترین فیزیکدانهای تاریخ بشر شناخته میشود. در فرهنگ عامه، نام «اینشتین» مترادف هوش زیاد و نابغه شده است.

انیشتین همیشه مورد جالبی برای مردم دنیا بوده است. شاید او تنها فیزیکدانی باشد که تا این میزان در فرهنگ مردم کشورهای مختلف رخنه کرده باشد و حتی کسانی که از فیزیک سر در نمی آورند به خوبی با مدل موی او آشنا باشند.

عکس های او و خاطرات افرادی که با او نشست و برخاست داشته اند همگی نشان میدهد انیشتین، برخلاف تصور رایج از دانشمندان آدمی بوده شوخ طبع و بگووبخند که خیلی راحت با اطرافیانش ارتباط برقرار میکرد.

جذابیت انیشتین موجب شده بسیاری از اهالی هنر هم به او بپردازند. انیشتین موضوع رمان فرانسوی «لطفا آقای انیشتین» ژانکلود کاریر در سال 2005 بود، در فیلم های «بی اهمیتی» ساخته نیکلاس روگ و «آیکیو» ساخته فرد شپیسی شخصیتی به نام انیشتین حضور داشته است. در رمان «رویاهای اینشتین» نوشته آلن لایتمن و نمایشنامه طنز «پیکاسو در چابکی خرگوش» نوشته استیو مارتین به انیشتین اشاره شده است. اینشتین همچنین موضوع اپرای «انیشتین در ساحل» اثر فیلیپ گلس بود.

و فقط اینها نیست، عکس های انیشتین چه در زمان حیاتش و چه امروز هنوز روی جلد کتابها، مجلات و پوسترها قرار میگیرند. یکی از معروفترین عکسهای او، عکسی است که در روز تولدش گرفته شده و در آن زبانش را برای عکاس بیرون آورده است.

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان


ماجرای گرفته شدن عکس معروف انیشتین


این عکس بامزه از آلبرت انیشتین 14 مارس سال 1951 پس از جشن تولد 72 سالگی او در پرینستون گرفته شده است. پس از جشن گروهی از عکاسها و خبرنگاران او را دوره کردند و مدام از او میخواستند تا برایشان لبخند بزند. انیشتین هم که از خندیدن برای دوربینها خسته شده بود و در آن لحظه خوصله عکاسها را نداشت در عوض زبانش را درآورد.

آرتور ساسه، عکاس UPI بطور اتفاقی در آن لحظه روی دکمه شاتر فشار آورد و خودش هم نمیدانست که موفق به گرفتن چه عکسی شده است، عکسی که به یکی از ماندگارترین عکسهای تاریخ بدل شد.

عکسی که ساسه گرفت همین عکس پرتره ای که امروزه میبینیم نبود. در عکس اصلی چهره مردی در کنار انیشتین دیده میشود. ساسه بعدا عکس را «کراپ» کرد.

در عکس اصلی انیشتین در کنار همسرش و دکتر فرانک آیدلوت (رئیس سابق انستیتو مطالعات پیشرفته) در صندلی عقب ماشینی نشسته اند. سردبیر ساسه در ابتدا با چاپ عکس در «International News Photos Network» مخالف بود، اما در نهایت قبول کرد عکس چاپ شود. این عکس موجب شهرت ساسه شد.

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان


انیشتین بعدا که عکس را دید آنقدر از آن خوشش آمد که کپی هایی از آن را به عنوان کارت پستال برای دوستان نزدیکش میفرستاد. عکس خیلی سریع معروف شد و روی جلد مجلات و روزنامه های مختلفی رفت. نسخه اصلی این عکس بعدها در حراجی به قیمت 72 هزار و 300 دلار به فروش رفت.

انیشتین که همیشه کانون توجه عکاسها و خبرنگاران بود بعدها با ترفندی از دست آنها فرار میکرد، او به کسانی که قصد عکس گرفتن داشت میگفت: «عذر میخواهم، من فقط خیلی شبیه پروفسور انیشتین هستم!»

درباره زندگی آرتور ساسه تقریبا هیچ اطلاعی در دست نیست. او جدا از این عکس، عکسهای مهم دیگری در کارنامه دارد، از جمله عکس از سخنرانی هری ترومن رئیس جمهور آمریکا و عکس ماندگار دیگری که پسرکی را در حال تماشای بمباران اتمی هیروشیما از تلویزیون نشان میدهد.like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

اولین ها در ریاضیات


اولین زن ریاضی دان که در تاریخ ریاضی از او نام برده شده : هیپاتیا

اولین فرد شناخته شده ای که کشفیات ریاضی به او نسبت داده شده : تالس

اولین فردی که یک کتاب منسجم در هندسه منتشر کرد : بقراط خیوسی

اولین کسی که مقاطع مخروطی را ارائه کرد : منایخموس

اولین کسی که تلاش جدی در فلسفه ی ریاضی به عمل آورد : افلاطون

اولین ارائه دهنده ی نظریه ی اتمی بودن جهان : دموکریتوس

اولین کسی که در مسئله ی تضعیف مکعب به پیشرفت دست یافت : بقراط خیوسی

اولین ارائه دهنده ی برهان برای حل مسئله ی تثلیث زاویه به کمک مقاطع مخروطی : پاپوس

اولین فرد یونانی که ارتباطش با مسئله ی تربیع معلوم است : آناکساگوراس

اولین چاپ اصول اقلیدس : سال 1482

اولین فردی که ترجمه ی انگلیسی کاملی از اصول اقلیدس ارائه داد : بیلینگزلی

اولین کسی که کوشش کرد اصول ریاضی را تدوین کند : بقراط

اولین کسی که معادلات درجه دوم را به روش هندسی حل کرد : دیوفانتوس

اولین کسی که ترجمه ی عربی واقعا رضایت بخش از اصول اقلیدس ارائه کرد : ثابت ابن قره

اولین کسی که کتابی در حساب به زبان عربی تالیف کرد : خوارزمی

اولین نویسنده ی عربی نویس که با قضیه ی دو جمله ای در شکل مثلث پاسکال کار کرد : کاشانی

اولین نمونه ی کار ریاضی اصیل که توسط اعراب انجام شده : قائده ی ثابت ابن قره برای یافتن اعداد متحابه

اولین شرح منسجم از مثلثات مسطحه و کروی در اروپا که مستقل از نجوم مورد مطاعه قرار می گرفت : تریانگولیس اومنیودیس اثر یوهان مولر

اولین کسی که علامت های + و – را به کار برد : یوهانlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

چطور آب نمک مفید برای غرغره کردن درست کنیم؟
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان آ

ب نمک به طور شگفت انگیزی برای بهبود برخی بیماری ها مفید است، مثل گلودرد و عفونت پوست. این محلول به راحتی و طی چند دقیقه از آب و نمک تهیه می شود. در اینجا طرز درست کردن صحیح آب نمک را برایتان می گوییم.

1- نمک معمولی یا نمک دریا بخرید.

از نمک های رنگی، معطر و طعم دار برای تهیه آب نمک استفاده نکنید. نمک باید تا حدامکان خالص و بدون مواد افزودنی باشد.این نمک باید بدون ید و مواد نگهدارنده باشد، مثل نمک معمولی و یا نمک دریا.در غیر این صورت نمک می تواند باعث سوزش پوست، دیواره داخلی بینی و هر جای دیگری از بدن شود که برای آنجا استفاده می گردد.2- نصف قاشق مرباخوری (5/2 گرم) نمک را در یک لیوان بریزید.

این مقدار نمک برای یک لیوان آب (240 سی سی) است.اگر آب بیشتری استفاده می کنید باید نمک بیشتری به همان نسبت بریزید.شوری این محلول مشابه شوری اشک شماست، یعنی 9 درصد شوری.در صورت دلخواه می توانید نصف قاشق مرباخوری جوش شیرین را نیز به این لیوان آب اضافه کنید. اما یک محلول آب نمک معمولی نیازی به آن ندارد.

محلول آب نمک بیشتر برای پاک کردن سینوس ها و بینی، بهبودی گلودرد و شستن لنز چشم استفاده می شود


3- لیوان را پر از آب داغ کنید و آن را به خوبی هم بزنید.
پس از حل کردن نمک، اگر محلول کدر یا کثیف بود، آن را دور بریزید.بهتر است پس از جوش آمدن آب، آن را به نمک اضافه کنید و یا از آب مقطر استفاده کنید تا محلول کاملا بدون میکروب و بهداشتی باشد.4- بسته به مشکل تان می توانید از آب نمک برای غرغره کردن، فرو بردن پوست در آن و یا ریختن روی پوست استفاده کنید.برای زخم های باز نمی توان از آب نمک استفاده کرد.


- برای موارد سوراخ شدن پوست، آن را در آب نمک فرو نکنید و فقط آن را بشویید.- برای عفونت ناخن و سایر عفونت های پوست (نه زخم های باز)، 4 بار در روز، پوست را در آب نمک فرو کنید.چند روز تا چند هفته طول می کشد تا این روش اثر کند، اگر متوجه خط قرمزی در اطراف محل عفونت گشتید، نزد پزشک بروید. قبل از پخش عفونت در بدن، نزد پزشک متخصص دست بروید.- برای درمان گلودرد، صبح و شب آب نمک را غرغره کنید، ولی آن را قورت ندهید. هر چند که قورت دادن اشتباهی آن هم ضرری ندارد.

اگر گلودرد شما بین از دو روز ادامه داشت، نزد پزشک بروید.نکات

- محلول آب نمک بیشتر برای پاک کردن سینوس ها و بینی، بهبودی گلودرد و شستن لنز چشم استفاده می شود.- قبل از غرغره آب نمک داغ، بایستی صبر کنید تا این محلول کمی خنک شود، زیرا در غیر این صورت گلوی شما را می سوزاند. این محلول برای استفاده بایستی گرم باشد، نه داغ .- اگر آب نمک باقی ماند، آن را در یک شیشه کاملا تمیز بریزید و درب آن را ببندید. اگر طی 24 ساعت از این محلول باقیمانده استفاده نکردید، آن را دور بریزید و آب نمک تازه ای درست کنید.این خیلی مهم است که آب نمک تازه باشد تا بتواند موثر و بی ضرر باشد.هشدارها

- اگر علائم بیماری شما ادامه داشت، نزد پزشک بروید.- اگر شک دارید که دچار عفونت هستید یا نه، نزد پزشک بروید.

تبیانlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

دانستنیهایی از بدن انسان


 • آیا می دانید 11 درصد از انسان های کره زمین چپ دست هستند
 • آیا می دانید اگر خوراکی با بزاق دهان مخلوط نشود نمی توانید آنرا بچشید
 • آیا می دانید افراد به طور متوسط ظرف زمان 7 دقیقه به خواب می روند
 • آیا می دانید 8 درصد از افراد یک دنده اضافی دارند
 • آیا می دانید کوچکترین استخوانی که در بدن شما یافت می شود در گوش شماست
 • آیا می دانید با خوردن کرفس بیش از آن که کالری جذب کنید کالری می سوزانید
 • ایا می دانید پلک زدن شما در یک روز معادل نیم ساعت بسته بودن چشم است
 • آیا می دانید پاهای شما 26 استخوان دارد
 • آیا می دانید به طور متوسط 78 درصد مغز افراد را آب تشکیل داده است
 • آیا می دانید مغز شما 20 تا 25 درصد اکسیژنی را که تنفس می کنید مصرف می کند.
 • آیا می دانید یک چهارم استخوان های بدن شما در پاهای شما قرار دارند
 • آیا می دانید زبان شما از همه اعضای بدن شما سریعتر خود را ترمیم می کند


like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

با اين تست با افراد خودشیفته آشنا شوید!


تا به حال طاووس را دیدهاید؛ نوع ایستادن، راه رفتن، نگاه کردن يا خودنماییهایش در قلمرو حیوانات. طاووس دائما در پی بزرگنمایی تواناییها و موفقیتهایش است و از هیچ فرصتی برای جلب توجه سایرین به استعدادهایش دریغ نمیکند. این روزها کم نیستند افراد مغرور و خود شیفتهای شبیه طاووسها که روابط ديگران با خودشان را سخت میکنند. ارتباط برقرار کردن با این نوع افراد سخت است، افراد ناخواسته سعی ميکنند تا از این نوع افراد دوری کنند. تحمل افراد خودشیفته سخت است؛ «من این اخلاق را دارم »، «ما خانوادگی اینطوریم»، «من هر طور دوست داشته باشم رفتار میکنم» و هزاران جمله دیگری که با من شروع میشوند و همگی رنگ و بویی از خودخواهی و خودپسندی دارند. آیا ما هم از نظر دیگران خودشیفته هستیم؟ افراد مغرور را چگونه تشخیص دهیم و با آنها چگونه رفتار کنیم؟ این سؤالات را با مشورت از دکتر علی دربانی کارشناس ارشد مشاوره خانواده پاسخ میدهیم.

نازپروردههای مغرور
خودشیفتگی صفتی شخصیتی است که با احساس قدرت، بزرگنمایی، حق به جانب بودن و سلطهجویانه حرکت کردن همراه است. کمی به اطراف خود نگاه کنید آیا کسانی را میشناسید که انتظارات فراوانی از شما دارند و مدام در پی شنیدن تعریف و تمجید از سوی شما هستند.

کشف این افراد خیلی سخت نیست، کافی است این 3 علامت را در آنها ببینید:
1. داشتن حس خودمهمبینی مطلق
2. تمایل بیش از حد به شنیدن تعریف و تمجید از دیگران
3. عدم توانایی در ابراز همدردی با دیگران یا حتی شنیدن یا درک کردن نظرات آنها اگر با چنین افرادی در ارتباط هستید اغلب اوقات حس میکنید، این افراد دائما در حال خودستایی و کذبگویی در مورد خود و تواناییهاي​شان هستند و از این رو دیگران آنها را افرادی متکبر و گاه نفرتانگیز میدانند.

عدهای از روانشناسان بر این باورند افرادی که بر اثر تربیت ناز پرورانه بزرگ شدهاند و هر چه در کودکی خواستهاند برایشان فراهم بوده است، والدین آنها را بهاصطلاح لوس و نونور بار آوردند که درصد این افراد در جامعه ما کم نیست. همچنین روانشناسان بر این باورند كه دسته دیگری هم امکان خودشیفته شدن را دارند و آنها افرادی هستند که با زجر و محرومیت بزرگ شدهاند، اینها برای جبران افراطی احساس حقارت دست به رفتارهای خودشیفتگی میزنند.

ازدواج با فرد خودشیفته یعنی بردگی
در واقع كسی كه تصمیم میگیرد با فردی خودشیفته ازدواج كند باید بداند كه در زندگی مشترك تنها نقش یك برده را ایفا کند و به دنبال حق و حقوق همسری نباشد. به همین دلیل است كه شناخت افراد خودشیفته و اجتناب از ازدواج با آنهایكی از مسائل مهم زندگی محسوب میشود. یادتان باشد در ارتباط با یک خودشیفته قرار نیست بتوانید خودشیفتهای را که در زندگی شما قرار دارد درمان یا اصلاح کنید، خودشیفتهها کمک شما را نمیخواهند. به معجزه اعتماد نکنید و دست کم در مورد همسر خودشیفته خود چنین باوری نداشته باشید.
انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان
افراد خودشیفته خوش سر و زبان هستند
انسان خودشیفته قادر به دوست داشتن دیگران نیست و دوست داشتن برای او نامفهوم است (مشاهده میکنید که دائم دیگران را مورد تمسخر قرار میدهد و با زیر دستان خود رابطه تحقیرآمیز دارد). البته در اوايل ارتباط برای فریب دادن دیگران و صید آنها از این مفهوم (دوست داشتن) استفاده میکند ولی همه فیلم و نقش بازی کردن است. باید توجه داشته باشید که افراد خودشیفته خوش سر و زبان هستند و در برخورد اول شما را جذب خود میکنند و در ضمن ظاهرا از اعتمادبهنفس بالا و شاید کاذبی برخوردار باشند و حتی برای موفق جلوه دادن خود دروغ میگویند و بسیار بلوف میزنند.

اگر از بین علائم زیر چهار یا پنج علامت در شما یا همسرتان وجود داشته باشد میتوان به احتمال زیاد تشخیص اختلال شخصیت خود شیفته را اعمال کرد:
۱-خودبزرگ بینی و مبالغه در مورد توانايیهای خود و احساس مهم بودن افراطی.
۲-اشتغال ذهنی زیاد و خیالبافی افراطی در مورد پیشرفت و موفقیتهای نامحدود.
۳-این باور که فرد بی نظیر و استثنایی است ولی توسط دیگران درک نمیشود.
۴-نیاز شدید به تمجید و ستایش شدن توسط دیگران.
۵-احساس حق به جانب بودن در اکثر مواقع بدون شواهد کافی.
۶-استثمار دیگران.
۷ -ناتوانی در همدلی کردن با دیگران (قادر به درک احساسات و رابطه همدلانه با دیگران نیست).
۸-حسادت نسبت به دیگران یا اینکه دیگران به من حسادت میکنند.
۹-متکبر و خودبین بودن (منم منم کردن).

پنجرهها را باید شست
یک روز خانم خانه که از پشت پنجره اطاق خود منزل همسایه را مشاهده میکرد، به همسرش گفت: «نمیدانم چرا لباسهای این همسایه که روی بند آویزان شده اینقدر کثیف است، انگار او این لباسها را با آب کثیف شستوشو میکند. هر بار که این خانم از پشت پنجره این لباسهای همسایه را میدید این مسئله را با شوهرش در میان میگذاشت. یک روز صبح که خانم طبق معمول به طرف پنجره رفته بود تا لباسهای همسایه را مشاهده کند، با تعجب و خوشحالی به همسرش گفت: «بالاخره انگار صدای نق زدن های من به گوش همسایه اثر کرد، امروز لباسهایش بسیار تمیز است.» شوهرش لبخندی به لب زد و گفت: «عزیزم لباسهای او همان لباسهاست، من امروز پنجره اطاقمان را شُستم.»خود شیفتگان به دليل عدم شست و شوی پنجره دیدگاه خودشان همه چیز دیگران را تیره و تار میبینند. آنها برای پر کردن خلأ اعتمادبهنفس خود تمام تلاش و کوشش خود را میکنند تا به دیگران بقبولانند که چقدر مهم هستند.

طبق آمارهای به دست آمده، مردان بیشتر از زنان به دام خودشیفتگی پرتاب میشوند.

خودشیفته به دنیا آمدهایم
جهان بینی یک انسان خودشیفته روی خودمحوری قرار دارد. او تشنه است و عطش تشنگی او در جلب توجه دیگران حد و مرزی نمیشناسد. هر چه بیشتر توجه مردم را به خود جلب کند، عطش او بیشتر میشود و همیشه یک انسان تشنه باقی میماند، رابطه او با دیگران یک رابطه یک طرفه است. او فقط دریافت میکند. ما همگی با نوعی خودشیفتگی به دنیا آمدهایم و تقریبا تمام انسانها زندگی خود را با خودشیفتگی آغاز میکنند. یک نوزاد هنگامی که پا به عرصه گیتی میگذارد، یک دنیای کوچک و محدودی را مشاهده میکند که فقط خودش در درون آن زندگی میکند. او فقط نیازهای خود را میبیند که باید بهوسیله دیگران آنها را برطرف كند ولی زمانی که نوزاد به سنین رشد میرسد، متوجه میشود که دنیایی که در آن زندگی میکند بزرگتر و پیچیدهتر از دنیای کوچک و رویایی اوست که همه چیز را در خود میبیند. در این درک و توجه، والدین و اطرافیان او نقش مهمی را ایفا میکنند که به بچهها تفهیم کنند؛ این دنیا فقط در آنها و خواستههایشان خلاصه نمیشود.

خودشیفتگی در حد متعادل خود، همانند پدیدههای دیگر بد نیست و میتواند به اعتمادبهنفس هم کمک کند ولی هنگامی که از حد متعادل خود پا فراتر بگذارد، مشکلات زیادی را فراهم میکند. در پی معالجه نیستند، چون باور ندارند که بیمار هستند. آنها تصور میکنند که افرادی استثنایی هستند که هیچ گونه نیازی به کمک و درمان ندارند.

انجمن تفریحی و سرگرمی وب فان

خودشیفته خطرناک
80-71

خودشیفته درجه 1
70-62

خودشیفته درجه 2
61-53

خودشیفته درجه 3
53-44

خودشیفته متعادل
43-40

کم شیفته متعادل
39-36

کم شیفته درجه 4
35-27

کم شیفته درجه 3
26-18

کم شیفته درجه 2
17-9

منبع:مجله زندگی ایده آلlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

معانی نام کشورهای جهان


ایران: سرزمین نجیب زادگان (آریاییان)

آذربایجان: آتورپاتکان (نگهدار آتش)

آرژانتین: سرزمین نقره

آفریقای جنوبی: سرزمین بدون سرما (آفتابی)

آلبانی: سرزمین کوهنشینان

آلمان: سرزمین همه مردان یا قوم ژرمن

آنگولا: از واژه نگولا که لقب فرمانروایان محلی بود

اتریش: شاهنشاهی شرق

اتیوپی: سرزمین چهره سوختگان

ارمنستان: سرزمین فرزندان ارمن (نام نبیره ی نوح (ع))

ازبکستان: سرزمین خودسالارها

اسپانیا: سرزمین خرگوش کوهی

استرالیا: سرزمین جنوبی

اسرائیل: جنگیده با خدا ( البته همه میدونین کشور نیس ولی به هر حال معنییش این میشه)

افغانستان: سرزمین قوم افغان

السالوادور: رهایی بخش مقدس

امارات متحده عربی: شاهزاده نشین های یکپارچه عربی

انگلیس: سرزمین قوم آنگل

ایالات متحده امریکا: از نام آمریگو وسپوچی دریانورد ایتالیایی

ایرلند: سرزمین قوم ایر (شاید هم معنی با آریا)

ایسلند: سرزمین یخ

برزیل: چوب قرمز

بریتانیا: سرزمین نقاشی شدگانlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

آمار پیردختران عرب در سال 2013!
یک مرکز رسانه ای در هلند طی گزارشی، آمار پیردختران 2013 در جهان عرب را منتشر کرد.

جام نیوز به نقل از العربیه نوشت: طبق این گزارش بالاترین درصد این دختران در لبنان ثبت شده است، در حالی که فلسطین کمترین درصد پیردختران را در جهان عرب دارد.

پدیده ترشیدگی دختران در جهان عرب بیش از هر چیز دیگری زنان را آزرده میسازد اما به علت عدم وجود آمار دقیق از دخترانی که شانس ازدواج نداشته اند و سن آنان بالا رفته، انتشار این آمار از یک موسسه هلندی بحث و جدل های گسترده ای را در موسسه های دولتی کشورهای عربی به راه انداخته است.

طبق این گزارش در لبنان که بالاترین رقم دختران ترشیده را دارد، یافتن شوهری مناسب برای دختران بسیار سخت به نظر میرسد و تنها 15 درصد از دختران لبنانی موفق به ازدواج میشوند و 85 درصد در یافتن شوهر موفق نیستند.

در سوریه نیز به دلایل جنگ و شرایط نامساعد کشور 70 درصد از دختران این کشور ترشیده هستند.

فلسطین با آمار هفت درصد تقریبا تنها کشوری است که در میان کشورهای عربی وضعیت نسبتا خوبی در این زمینه دارد.

آمار موسسه هلندی درباره پدیده ترشیدگی دختران در کشورهای عربی اینگونه گزارش شده که در تونس 62 درصد، الجزایر 51 درصد، مصر 40 درصد، امارات متحده عربی 75 درصد و عربستان سعودی 45 دختران، شانسی برای ازدواج ندارند.

جام نیوزlike
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در سه شنبه 3 شهريور 1394ساعت 21:16 توسط melorin |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 407 صفحه بعد